D

Dyskografia magia brzmień

2017

Polacc

Marcin Wyrostek
 1. 01Mazurcyjek M. Wyrostek
 2. 02Nie oczekuję dziś nikogo W. Lutosławski / Z. Kaszkur, Z. Zapert
 3. 03Chodzony P. Zaufal
 4. 04Mazurek A-dur K. Szymanowski
 5. 05Mazurek a-moll W. Kilar
 6. 06Tango Schaeffera M. Adamczyk
 7. 07Zabrałaś serce moje trad.
 8. 08Do kogo idziesz T. Nalepa / B. Loebl
 9. 09III utwory w dawnym stylu cz.I H.M. Górecki
 10. 10Janosik J. „Duduś” Matuszkiewicz
 11. 11Maccabi Warszawa M. Adamczyk

Nowa płyta Marcina Wyrostka i jego zespołu znacząco różni się od jego dotychczasowej twórczości. Przez lata koncertowania z repertuarem o charakterze, argentyńskim, bałkańskim i latynoamerykańskim u muzyków pojawiła się potrzeba sięgnięcia do własnych korzeni muzycznych. Zainspirowanie się polską twórczością było także spowodowane licznymi koncertami poza granicami kraju, na których Marcin Wyrostek występował w roli promotora polskiej kultury.

Powstałe przy tej okazji kompozycje i aranże stały się zalążkiem do powstania nowej płyty „POLACC”, gdzie rozmaite motywy „POL”-skości połączył wspólny „ACC”-ordeonowy mianownik. Na albumie znalazły się propozycje inspirowane polską muzyką tradycyjną, filmową, żydowską, czy polskimi tańcami ludowymi, ale też kompozycje wielkich mistrzów, między innymi: Henryka Mikołaja Góreckiego,Wojciecha Kilara, Witolda Lutosławskiego, Karola Szymanowskiego. Nie zabrakło tu także tematów zaczerpniętych z muzyki rozrywkowej lat 60. i 70., a przede wszystkim autorskich kompozycji artysty. Wszystkie nagrania zilustrowano i zaaranżowano z wyczuciem charakterystycznym dla Marcina Wyrostka. W części utworów towarzyszy zespołowi również orkiestra kameralna i sekcja dęta.

Płyta „POLACC” z założenia jest wielobarwna i energiczna, stanowi efekt poszukiwań wspólnej wrażliwości muzycznej, którą odnaleźć można w muzyce polskiej różnych gatunków i na przestrzeni wielu lat.

wykonawcy

akordeon
Marcin Wyrostek

wokal
Marcin Jajkiewicz

skrzypce
Mateusz Adamczyk

gitara
Daniel Popiałkiewicz

fortepian
Agnieszka Hasse-Rendchen

kontrabas
Piotr Zaufal

instr. perkusyjne
Krzysztof Nowakowski

płyty autorskie
płyty gościnne