Ta strona używa cookies i korzystając z niej, wyrażasz na to zgodę.
Jeżeli chcesz, możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies w swojej przeglądarce.
Zamknij
menu

news

METROPOLIA. Szukam, znalazłem!

 
Turystyka i kultura Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Od katowickiej moderny przez podziemne trasy łódkami po słynny park rozrywki. Od zielonych płuc przez średniowieczne zamki po słynne festiwale muzyczne. Metropolia. Znalazłem! W filmie wystąpili prawdziwi mieszkańcy metropolii. I prawdziwi rycerze :)


MARCIN WYROSTEK NA COP24

W poniedziałek, 3 grudnia, mieliśmy zaszczyt wystąpić na oficjalnej ceremonii rozpoczęcia szczytu klimatycznego w Katowicach.
Marcin Wyrostek wraz zespołem zaprezentował fragment swojej najnowszej płyty "POLACC", politykom, szefom wielu państw na całym świecie, a także innym równie wyjątkowym gościom.
 
Zarówno na ceremonii otwarcia, jak i później na konferencji prasowej z dziennikarzami, o przyszłości energetycznej Polski mówił prezydent Andrzej Duda. Wśród gości COP24 w Katowicach, których łącznie w czasie całego wydarzenia ma przewinąć się ponad 30 tys. z blisko 200 krajów na całym świecie, nie brakowało znanych i szanowanych w świecie ekologii postaci.

Czytaj więcej: https://dziennikzachodni.pl/cop24-katowice-stoiska-panstw-krajow-i-organizacji-kto-zaprezentowal-sie-podczas-szczytu-klimatycznego-zdjecia/ar/13713476


ERA SCHAEFFERA - spektakl muzyczny w Paryżu

 

26 i 27 października w Paryżu obejrzeć będzie można spektakl muzyczny oparty na bogatym dorobku artystycznym Bogusława Schaeffera, z udziałem muzyków jak Michał Urbaniak, Olga Szwajgier, Marcin Wyrostek i Andy Ninvalle, aktorów jak Agnieszka Grzybowska, Marcel Wiercichowski, Sean Palmer, Lidia Bogaczówna i Elena Lola Loli oraz tancerzy jak Lena Kowalska, Assai Samba i Hanna Wiadrowska.

Era Schaeffera to przedstawienie interaktywne i multimedialne łączące dźwięk, obraz, ruch i słowo. Celem projektu jest prezentacja dzieła Bogusława Schaeffera – wybitnego pisarza, grafika, teoretyka muzyki, krytyka i autora kilkunastu książek, setek kompozycji muzycznych oraz kilkudziesięciu dramatów.


 MARCIN WYROSTEK w plebiscycie na absolwenta XXI wieku.

Zapraszamy serdecznie do głosowania na Marcina Wyrostka w plebiscycie na absolwenta XXI wieku.  Absolwent XXI wieku to plebiscyt, w którym głosujemy na najciekawsze sylwetki absolwentów uczelni wyższych z województwa śląskiego. Plebiscyt przedstawia  historie byłych studentów i ich karier po zdobyciu dyplomu. Celem akcji jest promocja uczelni wyższych i wybitnych jednostek z regionu.

https://www.aplikuj.pl/absolwent/kandydat/100/marcin-wyrostekMARCIN WYROSTEK Z ZESPOŁEM na ERZE SCHAFFERA

Zapraszamy do obejrzenia z fotorelacji z 10 edycji Festivalu Era Schaeffera na którym po raz kolejny mieliśmy okazję wystąpić. W interaktywnej i audiowizualnej przestrzeni teatralnej, pulsującej dramaturgicznym oraz muzycznym rytmem i tańcem, dzieła Mistrza ukazane zostały w rozmaitych, zaskakujących kontekstach, pozwalających otworzyć Schaefferowski świat twórczej wyobraźni na współczesność – nowych wykonawców, nową rzeczywistość oraz miasto i jego mieszkańców.

https://www.akpa.pl/imprezy.php?id=50752&width=2239&pageID=1Marcin Wyrostek - Oficjalna Strona

Wypromuj również swoją stronę

The English version of the website is being updated